MTS Okna i drzwi

Okna drewniano aluminiowe

Są to okna, w których połączono drewno i aluminium w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać walory użytkowe i estetyczne każdego z surowców. Drewno to od dawna znany i przyjazny środowisku surowiec, który jednocześnie tworzy we wnętrzu ciepły i przyjazny klimat. Aluminium zastosowane od zewnątrz stanowi ochronę dla drewna i jest gwarancją trwałości.

Okna drewniano-aluminiowe cechy konstrukcji

Zastosowanie okien drewniano-aluminiowych pozwala na utrzymanie ciepłego klimatu we wnętrzu, z jednoczesną gwarancją, że aluminium na zewnątrz zapewni oknom najlepszą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych, a tym samym ich długowieczność. Trwałość i łatwość konserwacji sprawiają, że jest to najlepszy ekonomicznie wybór. Dzięki długowieczności takich okien oraz łatwości ich konserwacji koszty eksploatacji są minimalne. Powierzchni ALUMINIUM nie będziesz musiał nigdy malować. Wybierając okna wykonane z połączenia drewna i aluminium klient otrzymuje praktycznie niezniszczalny produkt, gdyż aluminium chroni drewno jak kora drzewo.

profil SOFT-LINE
Profil Soft-Line to bardzo stylowe a jednocześnie nowoczesne wzornictwo, przeznaczone dla klientów ceniących nowatorskie rozwiązania.

profil CLASSIC
Profil Classic to produkt przeznaczony dla klientów ceniących tradycyjne rozwiązania. Charakteryzuje się klasycznym, ostrym kształtem krawędzi profili aluminiowych.

ochrona przed włamaniem
Choć, aby zapewnić ochronę przed włamaniem, okna powinny być przede wszystkim wyposażone w okucia antywłamaniowe, to nakładki aluminiowe na oknach drewnianych są istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo.

ograniczenie strat ciepła
Zastosowanie okien drewniano-aluminiowych w domu ogranicza o około 20% przenikanie ciepła przez drewnianą część okna, co wpływa znacząco na ograniczenie strat ciepła.

ochrona przed hałasem
Głównym czynnikiem zapewniającym w oknie ochronę przed hałasem jest pakiet szybowy, jednak zastosowanie systemu drewniano-aluminiowego w znaczący sposób wpływa na poprawę izolacji akustycznej.

uniwersalność
Istnieje wiele rodzajów i kształtów okien. Wszystkie one mogą być wykonane jako okna drewniano-aluminiowe, np.: prostokątne, łukowe, okrągłe, wielokątne, uchylne, rozwierne, przesuwne, obrotowe, harmonijkowe.